Пятница, 22.11.2024, 07:05
Приветствую Вас Гость | RSS

Мой любимый город Одесса

Меню сайта
Наш опрос
Вы любите свой город?
Всего ответов: 178
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Справочник

Вычинка Козлячьих Шкур Одесса
вычинка козлячьих шкур одесса

Мех каракуль.

пошив шуб, полушубков и жилетов из каракульчи и каракуля от 1500 до 3000грн Мех каракульча. Оптовая и Розничная продажа каракульча и каракуля. Торговая компания TWK представляет Вам большой ассортимент шкур Бухарского (Узбекистан) КАРАКУЛЬЧИ и КАРАКУЛЯ плоско-ребристого и для пошива одежды. Вычинка шкур проводится методом КВАШЕНИЯ , шкуры становятся мягкими,легкими,шелковистыми и прочными. Наш ассортимент обновляется каждую неделю. Широкая цветовая гамма, позволит Вам воплотить в жизнь самые смелые дизайнерские решения. Мех отличного качества. Доставка по Украине. По вопросам покупки, наличия лучше всего звоните. каракуль = 40$ каракуль-сур (коричневый и светло-коричневый)= 60$ каракульча = 100 $ ( антик,голяк гладко-черный,коричневый, черный) заготовка шапки из каракуля = 40 $ (светло-серый, темно-серый) воротник из каракуля = 40 $ (светло-серый, темно-серый) пошив шуб, полушубков и жилетов из каракульчи и каракуля от 1500 до 3000грн

Вычинка шкурок кроликов

Автор: Alex | Рубрика: Кролиководство | 27-09-

Первый этап – это отмачивание тщательно просушенной шкуры («отмока»), в соотношении 9 литров воды на один килограмм кроличьей шкурки. Оптимальная температура жидкости – 35-40 градусов. В подогретую воду добавляется соль (примерно 20 грамм на литр воды) и антисептики. Процесс длится от 16 до 18 часов.

При достижении нужного состояния шкуры, начинается ее мездрение, иными словами – выскребание подкожно-жилового слоя. Оно производится с помощью тупого ножа, в направлении от хвоста до головы. Затем она обезжиривается моющими порошками, промывается и сушится до достижения умеренного уровня влажности.

Следующий этап – пикелевание. На этот раз шкурка замачивается в соляно-уксусном растворе. Температура оного – 35-40 градусов. Состав раствора – 30 грамм проваренной соли, 60 мл уксуса(70 %) и 940 мл воды на л жидкости. Идеальное соотношение 7 кг средства на 1 кг шкурок. Процесс длится от 8 часов до суток.

По окончанию, шкурки ложатся на деревянную поверхность в сухом, хорошо проветриваемом помещении на 1-2 сутки. Во время пикелевания они должны приобрести тягучесть, мягкость и эластичность.

Для сохранения данных свойств, производится дубление. В качестве обрабатывающего средства чаще всего используют раствор из хромовых квасцов или отвар из корня ивы. Шкуры либо бросаются в раствор на 8-12 часов, либо обрабатываться оным 5-6 раз (с двухчасовым интервалом). После их высушивают, и в течение 3 дней натирают мелкой солью (по 2 раза в день).

Последний этап – жирование. Шкурки обрабатываются различными видами жировой эмульсии (обычно в их состав входит вода, хозяйственное мыло, свининой жир и нашатырный спирт, в разных пропорциях). После их просушивают, выравнивают и расчесывают мех. Вслед за этом шкурки обрабатываются мелом или гипсом. Затем – тщательно растираются наждачной бумагой, промываются техническим спиртом или другой подобной жидкостью. Наконец – наступает время последнего промыва и расчесывания меха, после чего процесс вычинки завершен. В ваших руках полностью готовое изделие.

Выделка шкурок кролика 

ВИЧИНКА КРОЛЯЧИХ ШКІРОК

Багато кролівників самостійно чинбарять шкурки кролів для пошиття з них хутряних виробів. Під час чинбарення шкурки, необхідно вивірено дотримуватися усіх техно-логічних параметрів, правильно вибрати й придбати/уеакти- ви мати обладнане приміщення, оскільки під час чинбарення застосовують реактиви, що потребують витяжних при¬ладів нарешті, набути навичок роботи з чинбарення шкурок. Слід пам#8217 ятати: товщина міздрі, її еластичність та реакція на реактиви дуже різняться залежно від вікуй статі кролів.

Так, у кроме віком 4-6 місяців міздря тонка, ніжна й елас¬тична з невеликою кількістю жиру. У старших вона товстішай груба, з великими відкладеннями підшкірного жи¬ру. Крім того, у самця, навіть молодого, шкурка товща й грубіша, ніжу самок, і на її вироблення доводиться витрача¬ти більше часу. Тому для чинбарення треба підбирати однорідні шкурки #8211 окремо шкурки з товстою і тонкою міздрею, бо для перших термін обробки розчином має бути довший.

Вычинка кроличьих шкурок, выделка кроличьих шкурок, выделка кролячих шкурок, вычинка кроличьих шкур в домашних условиях, выделка кроличьих шкурок в домашних условиях.

Способів чинбарення шкурок у домашніх умовах немало, тому зупинимося тільки на основних засадах цього процесу й подамо лише найпростіші рецепти та рекомен-дації, перевірені на практиці.

Чинбарення шкурок передбачає виконання певних послідовних операцій.

ВІДМОЧУВАННЯ. Із висушених шкурок спочатку вида¬ляють залишки жиру, м#8217 яса, хрящів та малопридатних для ви¬користання частин шкурки, після чого відмочують їх у підсоленій воді за температури 30-40°С. Шкурки під час відмочування повинні перебувати у воді вільно, щоб над ними було 4-5 см розчину. На кожен кілограм сухих шкурок потрібно приблизно 10 л розчину. Готують його так: чисту водопровідну воду підігрівають до 50°С, додають 20-50 г кухонної солі на кожен літр води. Щоб запобігти розвитку мікроорганізмів, до розчину додають один з антисептиків: формалін #8211 1 мл/л, хло¬рид цинку #8211 2 г/л, кремнійхлористий натрій #8211 2 г/л, бісульфіт натрію #8211 2 л/г, фурацилін #8211 2 таблетки на літр. Можна на 10 #8220 л води ще додавати 0,5 л відвару листя дуба, верби, евкаліпта

Після відмочування шкурки промивають чистою водою. Дехто, щоб шкурку після відмочування не мити, до розчину додає пральний порошок (1,5 г на 1 л).

Відмочування у середньому триває 12 годин. Якщо за цей час шкурки не розмокнуть, їх необхідно залити новим розчином. Зауважимо, якщо сировину недотримати #8211 міздря буде шкарубкою, перетримати #8211 навпаки, крихкою. Тому, як уже йшлося, краще попередньо відібрати шкурки з міздрею однакової товщини. Якщо такої можливості немає, доведеться пе-ревіряти шкурки кожні чотири години. Добре відмочена шкурка має бути м#8217 якою. Тверді ділянки свідчать про те, що їй ще необхідно полежати у розчині.

Знежирювання відбувають у теплому (25-40°С), мильно¬му розчині, що готують з розрахунку 10 г господарського ми¬ла на 1 л води. Знежирювати можна й у розчині прального по¬рошку (3-4 г на 1 л води). Цей процес триває 2-4 години за¬лежно від того, наскільки зажирені шкурки, і температури розчину. Знежирюють шкурки, вивернуті хутром назовні. Після знежирення їх ретельно промивають у чистій або у підкисленій оцтом, або в ледве підсоленій годі, кілька разів змінюючи її.

ПІКЕЛЮВАННЯ. Пікель #8211 це розчин, що складається з кислоти і кухонної солі. Пікельний розчин готують з 1 л годи, 10-16 мл оцтової кислоти і 30-80 г кухонної солі. Оцтову кислоту можна замінити сірчаною, але брати її треба менше (4-5 мл на 1 л води).

Розчин можна приготувати і з 70%-ної оцтової кислоти (60 мл розводять у 940 мл води) або з 9%-ного оцту (466 мл на 534 мл води).

На кожен кілограм шкурок використовують 7 л розчину.

Пікелювання триває від 5 годин (якщо температура розчи¬ну 30-35°С) до доби і більше, якщо процес відбувається за кімнатної температури. Шкурки в пікелі часто перемішують і випробовують на #8220 сушинку#8221 і за скубанням. І тут небажані як перетримування, так і недотримування останнє краще.

Закінчення пікелювання визначають за #8220 сушинкою#8221 або скубанням. Для цього шкурку дістають із розчину, згортають вчетверо міздрею догори. Добре стискують кут, проводять нігтем по ребру і відпускають. Якщо шкура дозріла, то на лінії згину там, де провели нігтем, певний час залишатиметься біла смужка #8211 #8220 сушинка#8221 . Чим довше вона тримається, не зникаю¬чи, тим повніше відбувся процес пікелювання. Перетримува¬ти в пікелювальному розчині шкурки не можна, оскільки мо¬же початися випадання волосу. Тому багато хто з кролівників періодично вискубують волосинки в ділянці паху якщо вони вискубуються без особливого зусилля, то роботу з пікелюван¬ня можна вважати закінченою.

Замість пікелювання можна скористатися простішим і поширенішим способом #8211 ЗАКВАШУВАННЯМ ШКУРОК. Навантаження на розрив чинбарення способом заквашування майже вдвічі більше, ніж за пікелювання. Однак заквашування #8211 процес довготривалий і потребує великих витрат борошна.

Подамо один із найпоширеніших способів заквашування. В емальованій (скляній, дерев#8217 яній) ємкості готують рідке тісто з розрахунку на 1 л гарячої води: 200 г житнього або суміші житнього та вівсяного борошна грубого помелу, 20-30 г кухонної солі, 7-8 г пекарських дріжджів і 0,5 г харчової соди. На 1 кг шкурок потрібно близько 3 л такого розчину. Після того, як розчин охолоне, в нього занурюють шкурки, всю ма¬су ретельно замішують. Заквашування шкурок триває 2-3 доби за обов#8217 язкового періодичного перемішування. З поя¬вою на поверхні газових бульбашок і вельми відчутного запа¬ху хліба, що бродить, перевіряють готовність шкурок на #8220 сушинку#8221 . Після готовності шкурки віджимають і просушують. Перетримування шкурки в розчині не бажане.

ВІДЛЕЖУВАННЯ #8211 процес дозрівання шкурок після пікелювання. Шкурки дістають із розчину, злегка віджима¬ють, складають у штабель одна на одну хутром догори, накри¬вають вологою тканиною і притискають тягарем. Починаєть¬ся процес відлежування, який триває 1-2 доби.

НЕЙТРАЛІЗАЦІЯ. Оскільки у ворсі залишається кисло¬та, яка заважатиме подальшій обробці шкурки, її слід ней¬тралізувати розчином питної соди (1-1,5 г/л) або гіпо¬сульфіту (10 г/л). У розчині сировину тримають 20-60 хви-лин, постійно помішуючи. Після цього шкурки промивають водою. Температура промивних вод має бути у межах 18-27°С за нижчої #8211 тривалість промивання подовжують.

ДУБЛЕННЯ. У процесі дублення шкіра стає еластичною і м#8217 якою, стійкою до впливу вологи, тепла та хімічних речо¬вин. Дублення буває хромове або танінове.

Для хромового дублення, зазвичай, беруть 3-7 г/л хромо- вокалійових галунів, 40-80 г/л кухонної солі. Заливають шкурки й витримують у цьому розчині за кімнатної темпера¬тури 10-24 годин, а за 30°С — 8-10 годин. Після хромового дублення міцність виробу може знизитися. Тоді потрібно нейтралізувати його питною содою або гіпосульфітом.

Для танінового дублення застосовують рослинні дуби¬телі #8211 відвар вільхової кори, або вербової чи дубової. Найбіль¬ше дубильних речовин міститься у вербових гілках, верболо¬зових, верби водяної. Корою з гілочками щільно заповнюють ємкість, заливають водою і кип#8217 ятять ЗО хвилин, після чого фільтрують розчин, додають кухонну сіль 25-60 г/л і охолод¬жують. У такому розчині шкурки обробляють від 1 до 4 діб. Слід сказати, що дублення шкурок у відварі дубової кори стя¬гує шкуру (вона стає цупкішою) і фарбує хутро й шкіру в жовтий колір. Перетримувати сировину у цьому розчині та¬кож небажано. Готовність виробу визначають так: у паху відрізують маленький шматочок і на зрізі визначають, чи про-сочена шкурка розчином. Якщо просочена повністю, то про¬цес закінчують. Дубителі з кори рослин забарвлюють міздрю шкурок у жовтуватий колір, якщо ця жовтизна проникла на всю глибину зрізу шкіри, то дублення завершено.

Деякі кролівники використовують інший склад для дуб¬лення: 1 л води, 1 ст. л. алюмінієвих галунів і 1,5 ст. л. кухон¬ної солі. Цим розчином шкурки змащують тампоном і склада¬ють у штабель на 8-10 годин. Після дублення, закінчення якого перевіряють тим же способом #8220 сушинки#8221 , шкурки злег¬ка віджимають, складають у штабель, і протягом 1-2 діб вони дозрівають у процесі відлежування. Потім шкурки виверта¬ють міздрею назовні.

Деякі кролівники після дублення знежирюють шкурки в розчині прального порошку, що не зовсім правильно, але при¬пустимо.

Перед наступною операцією #8211 ЖИРУВАННЯМ #8211 шкурки трохи підсушують і розминають.

Завдяки жируванню шкурка стає еластичною, м#8217 якшою і водостійкою. Жирові емульсії, нагріті до температури 40-50°С, наносять на водоіу міздрю шкурок щіточкою або ва¬тяним чи поролоновим Тампоном рівномірним шаром, але так, щоб вони, бува, не потрапили на хутро. Оброблені шкурки складають міздрею до міздрі на 3-5 годин для відлежування.

Рецепти емульсій для жирування:

1. Гліцерин та яєчний жовток (1:1) добре збити.

2.50 г олеїнової кислоти, 25 гриб#8217 ячого жиру, 10 г нашатир¬ного спирту на літр теплої води.

3.100 г мила, 400г свинячого жиру, 50г машинного масла, 60 г гліцерину, ЗО мл нашатирного спирту на літр гарячої води.

4. Розчинити в 0,5 л окропу 50 г мила і, перемішуючи, влити 05 кг свинячого (можна й інших тварин) або риб #8216 ячого жиру, розмішати й додати 5-10 мл нашатирного спирту.

Усі ці суміші треба добре збити в міксері.

Ще два рецепти емульсій (з розрахунку на 2 л готового пре-парату): 100 г господарського мила, 500 г тваринного жиру, 500 г риб#8217 ячого жиру. Суміш кип#8217 ятять, охолоджують і дода¬ють 10-50 мл нашатирного спирту або аміачної води 200 г господарського мила, 80 г тваринного жиру. Суміш кип#8217 ятять, охолоджують і додають 10 мл нашатирного спирту.

Як жирувальну масу можна використовувати жовтки ку¬рячих яєць, розтертих з невеликою кількістю солі дрібного по¬мелу і гліцерину. Замість гліцерину можна взяти трохи води.

Після жирування шкурки ще раз кладуть на 2-8 годин для відлежування, після чого їх підсушують.

СУШІННЯ. Температура у приміщенні, де сушаться шкурки, не повинна перевищувати 30°С. Коли шкурки почи¬нають підсихати, їх часто мнуть і розтягують у різних напрям¬ках. Найзручніше цю операцію робити на ребрі дошки. Потім хутро розчісують, міздрю натирають крейдою або зубним по-рошком, який вбирає зайвий жир від жирування, надає шкурці гарного білого кольору, а далі затирають наждачним папером № 0-1 чи пемзою, поки шкурка не набуде вигляду замші. Обтрушують крейду і знову розчісують шкурку гребінцем із дрібними зубчиками. Роблять це обережно, на¬магаючись не виривати волос.

Якщо шкура на дотик м#8217 яка, а хутро пухнасте й блискуче, значить, шкурка вичинбарена добре.

КУШНІРАМ-ПОЧАТКІВЦЯМ. Для відпрацьовування методу чинбарення шкурок вчитися варто на бракованій сиро¬вині або на шкурках кролів, що загинули від незаразних хво¬роб. Усю послідовність операцій з чинбарення, їхню тривалість і умови температурних режимів та періодичність перемішуван¬ня записуйте до журналу. Туди ж заносьте й дозування вико-ристовуваних препаратів і реактивів. Реактиви варто купувати в спеціалізованих магазинах, упакованими в спеціальну тару з етикетками, де докладно викладені характеристики тієї або тієї сполуки. Не слід брати реактиви в розсип і без етикеток. Після обробки й засвоєння прийомів чинбарення можна почати чин¬барити сировину належної якості, але знову-таки починати треба з невеликої кількості шкурок. Слід зазначити, що відпрацьовані розчини небезпечні для здоров#8217 я людей і тварин, і тому їх треба утилізувати з особливою обережністю.

Источники: http://odessa.all.biz/meh-karakul-g2988839, http://zoo-farm.ru/krolikovodstvo/vychinka-shkurok-krolikov/, http://xn--h1aaebdrn.com.ua/technology/vydelka-shkurki/440.html

Категория: Справочник | Добавил: odessa-048 (26.08.2015)
Просмотров: 1125 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт
Поиск

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный хостинг uCoz